В Україні зафіксований літній рекорд споживання електроенергії: стан енергосистеми

[ad_1]

В Україні зафіксований літній рекорд споживання електроенергії: стан енергосистеми

Минула доба стала непростою для енергосистеми України. Зафіксували новий літній рекорд споживання. Щоб його покрити, довелось брати аварійну допомогу в Румунії. Також через нічну ракетну атаку було знеструмлено 10 тис. споживачів на Дніпропетровщині.

Про це повідомляє сайт 056 з посиланням на «Укренерго».

16 серпня, в енергосистемі о 21:00 був зафіксований новий літній рекорд споживання. Він на 0,4% перевищив попередній максимум, який був 19 липня. Водночас, через зменшення світового дня та хмарну погоду в деяких регіонах сонячні електростанції виробляли менше електроенергії у вечірні години, коли споживання було найвищим.

Обсяг імпорту, який відбувався, був недостатній для компенсації різниці між споживанням та виробництвом. Тому «Укренерго» брало аварійну допомогу у Румунії з 19:00 до 22:00 потужністю 400 МВт щогодини для забезпечення споживання. Але аварійна допомога – це останній інструмент подолання дефіциту потужності в енергосистемі, і вартість такої електроенергії висока.

Сьогодні здійснюється імпорт електроенергії зі Словаччини та Молдови в ранкові та вечірні години з максимальною потужністю в окремі години до 645 МВт. Експорт відсутній.

Вчора були технічні ускладнення в роботі двох міждержавних ліній електропередачі в Закарпатській області. Знеструмлення споживачів не було. Причини – низова пожежа поряд з лінією та спрацювання автоматики на підстанції сусідньої держави.

Нічна ракетна атака завдала пошкоджень енергетичній інфраструктурі в Дніпропетровській області. Було знеструмлено 10 тис. споживачів. Наразі енергоживлення відновлено у повному обсязі.

Через обстріли були зафіксовані нові пошкодження у електромережах на Харківщині, Херсонщині та Донеччині. Знеструмлено 429 населених пунктів. Відновлення живлення відбувається з дозволу військових та за безпекової ситуації. Вчора вдень на 2 години була знеструмлена значна частина споживачів м.Миколаїв. Причина – аварійна ситуація через наближення автокрану до повітряної лінії 150 кВ.

Продовжуються ремонти на багатьох теплових та гідроелектростанціях, а також на деяких атомних енергоблоках. Вони мають максимально відновитися до нового опалювального сезону, коли потреба в електроенергії буде значно вищою. Тому в енергосистемі дуже обмежені можливості для покриття високого споживання.

Ощадливо споживайте електроенергію:

  • вимкніть потужні електроприлади або користуйтеся ними по черзі;
  • переносьте користування електроприладами на ранкові або нічні години доби;
  • вимикайте світло, коли виходите з приміщення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

[ad_2]

Источник: 056.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Мова сайту