Знищені та постраждалі ліси у прифронтовій зоні Дніпропетровщини готують до відновлення

[ad_1]

Знищені та постраждалі ліси у прифронтовій зоні Дніпропетровщини готують до відновлення

Лісівники Донеччини, Харківщини, Запоріжжя та Дніпропетровщини активно готуються до осінньої висадки. Наразі підготовлено ґрунт під створення лісових культур, проведено агротехнічний догляд, території обстежили надзвичайники.

Про це повідомляє сайт 056 з посиланням на ДП «Ліси України».

Філія «Новомосковське лісове господарство» має три лісництва у прифронтовій зоні Дніпропетровської області. Проводять підготовку ґрунтів та планують лісокультурну кампанію у Великомихайлівському лісництві на площі 2,1 га. Висадять 13 тис. 860 деревець сосни звичайної. У Великоолександрівському лісництві – майже 122 га, на яких створять понад 83 тис саджанців. Межівське лісництво засадять площу у майже 105 га, а це 692 тис. нових дерев. Ці території неподалік зон бойових дій, та безпекова ситуація дозволяє проведення висадки.

Чугуївське лісництво філії «Новомосковський військовий лісгосп» було частково окуповане, а повністю звільнення під час Слобожанського контрнаступу ЗСУ восени минулоріч. Наразі там тривають роботи з розмінування, тому проведення лісокультурної кампанії поки що неможливе.

Планується відновлення постраждалих від воєнних дій лісів Краматорського, Костянтинівського та Покровського районів. Частина з них була в окупації. На сьогодні деокуповано площа у 27 123 га держлісфонду Донеччини. Під окупацією лишається 72 569 га. На Запоріжжі в окупації лишається 66 тис. га лісу.

З огляду на безпекові заходи, Слов’янський лісгосп не брав участі в лісокультурній кампанії навесні цьогоріч. Але на осінь заплановано висадка на площі 46,7 га, це майже 187 тис. сіянців дуба та сосни.

Лісівники працюють в дуже складних умовах, оскільки можуть вести лісове господарство виключно на розмінованих територіях. Наразі фахівці лісгоспу співпрацюють з фахівцями-піротехніками. Так вже розміновано близько 500 га лісу. Йде співпраця з спеціалістам ДСНС у Донецькій області.

Лиманський лісгосп проводить роботи з підготовки ґрунту на розмінованих територіях, що були пошкоджені в наслідок бойових дій. Восени планують відновити 15,6 га знищених лісів. Для цього у співпраці з Львівським насіннєво-селекційним центром виростили 100 тис. сіянців сосни звичайної із закритою кореневою системою із насіння, зібраного в лісах Лиманщини. Відновлення почали ще навесні, тоді висадили майже 4 га лісів.

Не дозволяє безпекова ситуація провести осінню лісокультурну кампанію цьогоріч і у Гуляйпільському лісництві філії «Запорізьке лісове господарство». Через постійні обстріли ворожої армії та активні бойові дії на цих територіях недозволено вести повноцінне лісове господарство. Проте лісівники, які лишаються там, проводять догляди за невеличким розсадником, що вцілів та готують рослини до висадки в наступному році.

[ad_2]

Источник: 056.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Мова сайту