Проникають в легені, кров і слизову: в повітрі Дніпра та області знайшли шкідливі речовини

[ad_1]

Проникають в легені, кров і слизову: в повітрі Дніпра та області знайшли шкідливі речовини

Станції моніторингу якості атмосферного повітря та радіаційного фону в Дніпропетровській області виявили, що у м. Кривий Ріг та м. Нікополь фіксують найгіршу ситуацію стосовно якості повітря. Також минулого тижня виявили незадовільну якість повітря у Дніпрі та трьох селищах.

Про це повідомляє сайт 056 з посиланням на «Чисте повітря для України»

У Минулого тижня серед шкідливих речовин, які найбільше впливають на якість атмосферного повітря, зафіксували:

1. Дрібнодисперсний пил (PM2.5 та PM10), як у великих промислових містах Кривий Ріг і Дніпро, так і у смт Спаське, Демурине та Васильківка.

Знаходиться: Вони утворюються під час пожеж, процесу спалювання на заводах або в транспорті. У будинку джерелом може бути камін, піч або свічка. Небезпечне також піднімання осілого пилу (видобування в шахтах, будівництво).

Вплив: Частинки пилу здатні проникати в нижні дихальні шляхи, бронхи та альвеоли легень. Вони мають вплив на серцево-судинну та дихальну системи, подразнюють слизові оболонки дихальних шляхів, знижують здатність до самоочищення і тим самим сприяють розвитку інфекції. А також сприяють раку легень.

2. Озон (O3) та VOC (H₂CO) виявили у Кривому Розі –– сума летких органічних сполук (включно з леткими органічними сполуками у перерахунку на формальдегід).

Знаходиться: Він потрапляє в навколишнє середовище під час виробництва, обробки та утилізації клеїв та синтетичних смол. Він виникає внаслідок недосконалого спалювання скам’янілого палива або відходів. У домашньому господарстві це відбувається випаровуванням з меблів ДСП, килимів та іграшок, де її використовують як клей. Важливим джерелом є текстильна чи хімічна промисловість.

Вплив: Формальдегід може викликати атопічну екзему та різні алергічні стани. При низькій концентрації відбувається подразнення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів та кон’юнктив, кашель та печіння очей. У більш високих концентраціях виникають: сильна сльозотеча, набряки та пневмонія. Належить між мутагенні та канцерогенні речовини.

3. Діоксид азоту (NO₂) у Нікополі та Дніпрі.

Знаходиться: Оксиди азоту є природною частиною навколишнього середовища, вони в основному утворюються в промисловості, шляхом спалювання скам’янілого палива при високій температурі. Вони проникають в побут із зовнішнього повітря, при палінні або з газових плит. Вони також потрапляють у повітря з автомобільних вихлопних газів. NO – одна з речовин, що викликають парниковий ефект.

Вплив: Основна токсична дія діоксиду азоту – подразнення слизової. Перші ознаки отруєння – печуть очі, падає артеріальний тиск, головні болі та важке дихання. Хронічне отруєння може викликати пошкодження зубів або кон’юнктивіт.

Оксид азоту дуже легко проникає в легені та кров, а оскільки він мало розчинний у воді, проникає і в нижні дихальні шляхи. Це є загроза особливо для дітей та чутливих людей, що мають проблеми з астмою.

4. Озон (O3) у Кам’янському.

Знаходиться: Він утворюється в результаті реакції так званих прекурсорів, що представляють собою оксиди азоту та органічні речовини, із сонячним світлом. Джерелом виникнення прекурсорів є переважно транспорт, електростанції, хімічні заводи та інші промислові підприємства.

Вплив: Вдихання наземного озону може спричинити астму, біль у грудях або горлі. Крім того, озон, який знаходиться над поверхнею землі знижує функцію печінки і подразнює легені.

Водночас показник гамма радіації (потужності експозиційної дози гамма-випромінювання) коливався в межах 6,4 – 16,2 мкР/год (uR/h), що відповідає природному фону та не становить загрози. Допустиме значення рівня радіаційного фону згідно Норм радіаційної безпеки України (НРБУ-97) - 30 мкР/год.

[ad_2]

Источник: 056.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Мова сайту