Як поєднувати сир та вино

Два продукти – сир та вино – ідеально створені один для одного. Саме тому в багатьох магазинах одне продається до іншого. Таке поєднання є класичним та поширеним серед багатьох цінителів. Багато хто вважає, що не можна знайти кращої закуски до вина, ніж сир. При чому, це ніяк не залежить від виду самого напою та продукту. Головне – правильно поєднувати їх, тільки в такому випадку обидва повноцінно та приємно смакуватимуть.

Здається, що такий дует існує із самого початку, з першого дня, коли придумали вино та сир. Виникає таке враження, що їх створювали один до одного. Якщо купувати чи подавати одне або декілька вин, слід знати, які саме види сирів поєднуються між собою. Одним із найбільш виграшних варіантів у будь-якому випадку є твердий продукт із горіхами. В ньому достатньо жиру, щоб добре смакувати із червоним вином, та делікатності для доповнення білого.

Як правильно обирати

Щоб досягти правильного поєднання, слід поцікавитись, які взагалі варіанти існують. Купити сир та вино потрібно, дотримуючись однакової інтенсивності. Це одне з найбільш важливих та фундаментальних правил. Так, наприклад, ніжний Грюйєр не вийде поєднати з Каберне Совіньйон, бо останній просто приглушить його, не дасть оцінити смак на повну. Такий варіант краще подавати в парі з Піно Нуар. Якщо міцність вина складає 14,5% і більше, тоді знадобиться сир із більш нейтральним смаком, та навпаки.

По мірі старіння сиру він втрачає вологу, в ньому стає більше жиру, а смак робиться насиченішим. Такі два атрибути прекрасно підходять до повнотілого червоного вина. До такого напою найкраще обирати саме старі сири. Для солодкого вина, на кшталт Москато, десертного або портвейну чудово підійде сир із пліснявою. Солодкість нейтралізує незвичайний присмак та запах. Більше того, смак сиру відчуватиметься, як більш вершковий.

Які є класичні поєднання

Перш ніж обирати одне до іншого, варто ознайомитись із декількома популярними комбінаціями. Наприклад, неповторне червоне Піно Нуар найкраще смакуватиме, якщо його поєднати із Грюйєр. Обидва достатньо ароматні та складні. А до витриманого портвейну варто взяти синій стілтон. Останній солоний та гострий добре поєднується із солодким першим.

М’який вершковий брі чудово йде в парі із шампанським. До нього найкраще подавати щось гостре та кисле. А горгонзолу, в класичному поєднанні, подають разом із Москато Д’Асті. Докладніше про різні види тут hlibvino.com.ua.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Мова сайту