Як можна заробити гроші з продажу використаного автомобільного каталізатора?

Чи знаєте ви, що коли двигун автомобіля чи вантажівки працює, паливо, яке воно спалює, утворює токсичні гази, такі як оксид азоту, чадний газ та незгорілі залишки палива? Через ці екологічні небезпеки був винайдений каталітичний нейтралізатор. Основна функція, через яку Каталізатори в корпусі корисні – допомогти зменшити викиди легкових і вантажних автомобілів.

Протягом десятиліть виробники автомобілів і вантажівок у всьому світі додають каталітичні нейтралізатори до стандартної комплектації транспортних засобів. Ці каталізатори зазвичай розташовуються під капотом і прикріплюються до двигуна, безпосередньо перед вихлопною системою. Ця установка розроблена, щоб допомогти зменшити викиди та зберегти повітря, яким ми дихаємо, чистим.

Як можна заробити гроші з продажу використаного автомобільного каталізатора?

У цій публікації ми розповімо про основи каталітичних нейтралізаторів, про те, як їх переробляють, і як можна заробляти гроші на утилізації відпрацьованих каталізаторів.

Як працює каталітичний нейтралізатор?

Процес перетворення токсичних газів у нешкідливі речовини відбувається найбільш ефективно, коли каталізатор гарячий. Він може досягати внутрішньої температури до 1300 °F (700 °C)! Отруйні гази нагрівають конвертер. Конвертер по суті діє як невелика перегріта піч для розщеплення та перетворення молекул газу в нешкідливі речовини. Ці елементи потім виходять з пристрою при температурах до 900 градусів за Фаренгейтом. Зазвичай автомобіль повинен проїхати близько шести миль, перш ніж конвертор досягне своєї ідеальної робочої температури і почне фільтрувати шкідливі гази з двигуна.

Чому каталізатори псуються?

Ви коли-небудь помічали запах сірки, тухлих яєць, що виходить від вашого автомобіля або вантажівки після їзди на ньому? Це поширена ознака того, що каталізатор починає працювати з ладу. Більшість з них буде належним чином працювати протягом усього терміну служби автомобіля. Але з часом через високу температуру, що виділяється в стільниках, або через несправний двигун автомобіля чи інші механічні проблеми, каталізатор може вийти з ладу.

Інші симптоми, які вказують на необхідність заміни каталітичного нейтралізатора, можуть включати:

  • Автомобіль споживає більше газу, ніж зазвичай.
  • Відвідування вашого механіка або місцевої інспекційної станції для перевірки автомобіля призводить до невдалого тесту на викиди.
  • Горить лампочка перевірки двигуна.
  • Труднощі з запуском автомобіля.
  • Не вистачає прискорення.

Як продати каталізатор і чого він вартий?

Каталізатор, або стільник, розташований всередині зовнішнього металевого корпусу або «оболонки», містить три рідкісні дорогоцінні метали: платину, паладій і родій. Хоча кількість цих металів надзвичайно мала, їх наявність є причиною того, що каталізатори, які вийшли з ладу, мають більшу цінність, ніж вартість брухту зовнішніх сталевих або низькосортних корпусів з нержавіючої сталі та прикріплених сталевих вихлопних труб.

Відсоток дорогоцінних металів, вбудованих у конвертер, визначається типом двигуна внутрішнього згоряння та автомоделлю, до якої він буде прикріплений. Кількість токсинів, що виробляються у вихлопній системі автомобіля, визначає кількість дорогоцінних металів, необхідну для відповідності стандартам викидів для цієї моделі. Вартість будь-якого витраченого каталізатора також визначається глобальною товарною вартістю в будь-який момент для платини, паладію та родію.

Зрештою, вартість цієї деталі встановлюється нафтопереробними заводами каталізаторів, і від того, що вони платять, залежить, скільки вам заплатить ваш місцевий покупець.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Мова сайту