Обрив проводки

У деяких випадках причиною вимкнення електропостачання може стати обрив проводки. Низьковольтні повітряні лінії страждають через обриви, оскільки схильні до сильних вітрів, зледенінь. Підземні кабельні лінії часто ушкоджуються спецтехнікою під час земляних робіт. У квартирах міських багатоповерхівок обрив проводки у стіні зустрічається рідше, проте при розпізнаванні порушення електропостачання не можна виключати механічне пошкодження прихованого кабелю/проводу. У приватних домоволодіннях обрив електропроводки відбувається за порушення будівельних норм та електромонтажних розпоряджень (ПУЕ). Найчастіше проводка схильна до обривів на автотранспорті, де часто виникають перегріви, тертя, вібрація, запилення, одним словом, підвищений знос, проте автоелектрика – це тема зі своєю специфікою для окремого розгляду. Також часто дроти ручних електроінструментів, подовжувачів, переносних світильників обриваються в місцях згинів, особливо при використанні в холодну погоду. Але такі ушкодження очевидні та не проблемні. Зараз розберемо докладніше як знайти обрив проводки і усунути його.

Вибрати та купити електричний провід завжди можна у гіпермаркеті електротехніки ВСЕ Є.

На механічне пошкодження лінії електропередачі вказують:

  • повне відключення електроживлення на обмеженій ділянці ланцюга;
  • переривання електроконтакту (миготіння освітлення);
  • змінне відключення: електрика може періодично пропадати та з’являтися.

У разі усунення пошкоджень магістральних ліній все просто – цим займаються спеціалісти обслуговуючих енергокомпаній із повідомлення користувачів мережі.У цих хлопців свої методи роботи та професійні технічні засоби, включаючи автоспецтехніку. Але якщо стався обрив проводки у стіні житла, то вже господар сам приймає рішення: займатися відновленням самостійно, або звертатися до профі-електриків.
Ушкодження та обрив прихованого дроту у стіні квартири або будинку може статися внаслідок неякісного з’єднання провідників скрутками під час монтажу; проведення будівельно-ремонтних робіт без урахування схеми розміщення електроланцюга; рухливості будівельних конструкцій при сезонному русі ґрунтів та сейсмоактивності.

Пошук обриву проводки

Визначити місце обриву прихованої проводки можна за допомогою спеціального пристрою. Детектор прихованої проводки, залежно від чутливості, сканує провідники на глибині від 1 до 15 см. Активований детектор прикладається до поверхні стіни, проводиться вздовж лінії та подає один світловий (+звуковий) сигнал, якщо провідник цілий, а інший, якщо провідник має обрив .

Типи детекторів різняться залежно від принципу пристрою:

  • сканування електромагнітного випромінювання фазного провідника під навантаженням;
  • сканування магнітного екранування металевих жил, як у металошукача;
  • чутливість до електростатичного поля;
  • комбінування зазначених датчиків в одному пристрої.

Пошук детектором першого типу починається від свідомо робочої підключеної ділянки електроланцюжка. Без навантаження на лінії для пошуку обриву найбільше підходять електростатичні детектори, але з обмеженнями: його сканер збиватиметься від металевого армування, високої вологості в стіні, а також випромінювання від деяких електроприладів поблизу. Комбіновані детектори поєднують можливості пошуку, достовірно показують місце обриву, проте коштують дорожче.

Зміна сигналів детектора вказує на місце обриву ― тут можна розкривати стіну відновлення проводки. Звільняти штробу потрібно з невеликим запасом 10-15 см в обидві сторони місця обриву, щоб була можливість замінити пошкоджену частину проводки. При розтині місця, за характером пошкодження можна судити про причину аварії: механічний обрив це, замикання, або роз’єднання контактів. При пошкодженні проводки, прокладеної зовні стіни в гофротрубі або кабель-каналі, можна діяти аналогічним чином, щоб не довелося звільняти всю ділянку електроланцюга.

Стаття магазину ВСЕ Е.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Мова сайту