Цікаві факти про канцтовари, про які ви точно не знали

Попит на канцелярські товари стабільний і високий: діти ходять до садочків і шкіл, офіси функціонують і відкриваються нові. А чи знаєте ви, що звичне нам сьогодні канцелярське приладдя має цікаві історії виникнення та застосування?

Факт 1

Астронавти в космосі для записів користуються олівцями. Оскільки кульковою або гелевою ручкою можна писати тільки кінцем донизу, а в космосі немає гравітації, необхідно використовувати звичайний олівець.

Факт №2

Самоклеючі стікери були винайдені випадково. Під час експериментів з поліпшення акрилового клею вийшла липка субстанція, яка не застигала та не залишала після себе слідів. Лише через три роки винахідники здогадалися наносити цей клей на шматочки паперу та використовувати їх для закладок.  

Факт №3

У звичайній кульковій ручці достатньо чорнила, щоб провести лінію в кілька кілометрів завдовжки. А олівцем можна намалювати лінію у десятки кілометрів.

Факт №4

Графітовий олівець був винайдений випадково у XVI столітті. Спочатку палички з нього використовувалися, щоб мітити овець.

Факт №5

Гумка була винайдена у XVIII столітті. До цього написи олівцем коригували за допомогою черствого хліба. Сьогодні для виготовлення гумок використовують каучук, ПВХ та інші полімери.

Факт №6

Найпопулярніші маркери для виділення – жовті. На ринку представлено величезне різноманіття маркерів різних кольорів. Але за статистикою, 85% людей вважають за краще виділяти текст саме жовтим.

Факт №7

Вашому улюбленому спиртовому маркеру можна надати «друге дихання». Спробуйте відкрити кришку та залити трохи горілки або одеколону.  

Факт №8

Отвір у ковпачку ручки допоможе не задихнутися, коли ви його випадково вдихнете. До появи отворів понад сто смертей на рік відбувалося через те, що люди випадково вдихали ковпачок під час жування, що призводило до закупорювання дихальних шляхів. Тепер більшість виробників передбачає наявність отворів з обох боків ковпачка.

Факт №9

Ножиці були винайдені 3-4 тис. років тому. Найдавніший знайдений екземпляр був більше схожий на пінцет із двома лезами та призначався для стрижки овець. 

Факт №10

Якщо ваші ножиці стали погано різати, складіть шматок алюмінієвої фольги кілька разів і розрізайте його, доки ножиці не стануть різати краще.

Факт №11

Король Луї XV був першою людиною, яка використовувала степлер. 

Найперший степлер був ручної роботи і виготовлений у XVIII столітті спеціально для короля Франції Луї XV. Він використовував пристрій для скріплення аркушів листування та державних документів. Кожна скоба мала відмінності, а степлер зроблений із золота, інкрустований дорогоцінним камінням. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Мова сайту