Лікування від алкоголізму – як воно виглядає. Симптоми залежності

Алкоголь присутній в побуті та в традиціях українського народу. Він з’являється на столі на фестивалях, сімейних святах і корпоративних заходах. Друзі запрошують нас на пиво, герої теле- та кінофільмів також часто не уникають алкоголю. Алкоголізм, як і будь-яка залежність, є хворобою, яка обмежує волю, порушує процес прийняття рішень і заважає нормальному функціонуванню залежного в особистому та професійному житті. Хронічне зловживання алкоголем викликає захворювання печінки, серця, нирок та виразку шлунку. З часом у житті залежної людини можуть виникнути проблеми з функціонуванням у суспільстві, на роботі, в сім’ї, а також фінансові труднощі і навіть проблеми із законом. Це відбувається тоді, коли алкоголь стає засобом контролю над власним життям.

Симптоми алкогольної залежності

Існує 4 основні фази алкоголізму, які визначив американський лікар Елвін Мортон Джедлінк у 1960 році у своїй науковій праці “Концепція алкоголізму як хвороби”.

Залежний часто заперечує наявність проблеми, тікаючи від зізнання в ній самому собі. Дуже важливо знати сигнали, які свідчать про алкогольну залежність.

Основними симптомами алкоголізму є:

  • Відсутність контролю за кількістю випитого алкоголю, незважаючи на усвідомлення того, де закінчується “безпечна” доза і починається стан сп’яніння,
  • Потяг до алкоголю – частий потяг до вживання алкоголю, який важко стримувати, нав’язливі думки,
  • Абстинентний синдром при тривалій відміні алкоголю: підвищена пітливість, м’язове тремтіння, безсоння, нудота, нервозність,
  • Хворий тягнеться до алкоголю при кожній нагоді, а також наодинці, іноді без приводу і в послідовності, яку важко перервати,
  • Залежний п’є, щоб пом’якшити наслідки важкого пияцтва напередодні,
  • Втрата свідомості, провали в пам’яті, тривога.

В інтернеті можна знайти тести, які на основі кількох простих запитань допоможуть вам усвідомити власну проблему з алкоголем та необхідність лікування.

Якщо ви не в змозі самостійно скоротити вживання алкоголю і відчуваєте, що вам потрібно випити занадто часто, ви відчуваєте так звані “ломки”, або просто: алкоголь супроводжує вас практично кожен день, а відмова від алкоголю пов’язана зі стресом, тривогою і відчуттям того, що ви не можете без нього обійтися, вам слід звернутися до фахівця з лікування алкоголізму у Хмельницькому Центрі Здорової Молоді https://czm-maa.org/likuvannia-alkoholizmu.html.

Лікування від алкоголізму

Комплексне лікування від алкоголізму – це 18-24-місячний процес, який складається з багатьох послідовних факторів: від визнання проблеми і оформлення на стаціонар, індивідуальної та групової психотерапії, до реабілітації, повернення до повсякденного життя з впровадженням нових звичок і обережності в поводженні з подразниками, присутніми в навколишньому світі пацієнта, і навчання поводитися з ними належним чином. Алкоголік, незважаючи на завершення терапії, залишається ним назавжди, з ризиком рецидиву.

Протягом багатьох років фармакологічне лікування алкоголізму в Україні передбачало введення дисульфіраму або перорально, або у вигляді так званого імплантату. Дисульфірам – речовина, яка при поєднанні з алкоголем викликає надмірне накопичення в організмі ацетальдегіду, токсичної речовини, що викликає алергічну реакцію. На сьогоднішній день це не такий популярний метод – багато хто воліє звернутися за допомогою до психотерапевта, що позитивно впливає на результати лікування.

Лікування від алкоголізму повинно проходити під керівництвом досвідченого лікаря-наставника, на основі індивідуальної програми терапії. Важливою частиною лікування алкоголізму у Хмельницькому є також участь у груповій терапії анонімних алкоголіків.

Також використовуються техніки релаксації, використовується знаменита психотерапевтична програма «12 кроків».

Під час лікування алкоголізму також проводиться так званий детокс, або детоксикація організму – після цього можуть виникати неприємні симптоми алкогольної абстиненції, які знімаються введенням електролітів, вітамінів і седативних препаратів. Детокс є першим кроком виведення із запою.

Перевага реабілітаційного центру у Хмельницькому – це комплексне лікування на основі професійних методик, розроблених ведучими наркологами та психотерапевтами країни. Ще одним напрямком роботи центру є лікування наркоманії у Хмельницькому. Наркоманія – дуже важка хвороба, яка розвивається блискавично і може звести людину в могилу за лічені місяці. Тому звертатися за допомогою до спеціаліста треба якомога раніше.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Мова сайту